Se încarcă detaliile produsului...

Livrare: 1-4 zile lucratoare
Avincis Domnul de Roua in Alb este un vin alb, sec, vinificat din 3 tipuri de struguri: Muscat Ottonel reprezinta 50% din acest vin, Cramposie Selectionata 30% si Sauvignon Blanc 20%.
Cu o culoarea este galben – verzui deschis acest vin dezvaluie un buchet de citrice cu note predominant fructate si usor florale. Gustul sau prezinta un echilibru perfect intre aromele de mar verde, fructe exotice si aciditatea proaspata.
Acompaniaza perfect aperitivele sau friptura la gratar pe timpul verii. Se recomanda a fi servit bine racit alaturi de paste proaspete cu creveti si sos de usturoi sau alaturi de rosii gratinate cu parmezan.
“Domnul de Roua” spune povestea printului calator prin viile Dragasanilor, un indragostit topit de razele soarelui in roua diminetii. Strugurii dezmierdati de stropii de roua au dat nastere vinului iubirii.
| Culoare | Alb |
| Tip | Demisec |
| Tara | Romania |
| Capacitate | 0,75 L |
| An | 2019 |
| Regiune |
| Dragasani |
| Temperatura servire | 7°C |
| Alcool | 13% |
| Strugure | Muscat Ottonel & Cramposie Selectionata & Sauvignon Blanc |
| Ambalaj | Sticla |
Acest produs nu are încă recenzii.
Fii primul care lasă o recenzie!
Află cu prioritate despre reducerile și ofertele Drink Story